Головна » Файли » Цікава лінгвістика

8 цікавих фактів про українську мову
26.08.2013, 23:53
  1. Найдавніша згадка про українську мову датується 858 роком, а вперше українська мова було прирівняна до рівня літературної мови в кінці XVIII століття після виходу у 1798 році першого видання "Енеїди”, автором якої є  Іван Котляревський. Саме його і вважають засновником нової української літературної мови.
  2. Українська мова є однією з найпоширеніших мов в світі і за кількістю носіїв займає 26-те місце. Також вона є другою за поширеністю серед мов слов’янського походження після російської мови. На території України більше 32 мільйонів осіб спілкуються українською мовою. Ще близько 4,2 млн. українців проживають в Російській Федерації і також знають українську мову.
  3. Цікавим фактом про українську мову є те, вона входить до трійки найкрасивіших мов в світі. На мовних конкурсах в Італії на Франції її визнавали другою за мелодійністю мовою світу.
  4. Найбільш вживаною літерою в українському алфавіті є літера "п”. Також на цю літеру починається найбільша кількість слів. Тоді ж як найрідше вживаною літерою українського алфавіту є "ф”. В українській мові слова, які починається з цієї літери, в більшості випадків запозичені з інших мов.
  5. Найдовшим словом в українській мові є назва одного з пестицидів "дихлордифенілтрихлорметилметан". У ній міститься тридцять літер.
  6. Найдовша абревіатура в українській мові - ЦНДІТЕДМП, яка розшифровується як Центральний науково-дослідний інститут інформації і техніко-економічних досліджень з матеріально-технічного постачання. Вона складається з дев'ять літер.
  7. Найбільшу кількість синонімів має слово "бити". Згідно з "Коротким словником синонімів української мови" їх нараховується 45.
  8. Декілька фактів про паліндроми (слово, словосполучення чи фраза, які можливо читати як зліва направо, так і справа наліво, при цьому звучання й значення не змінюються). В українській мові є лише два семибуквених паліндроми: "ротатор" і "тартрат". А до найдовших фраз паліндромів належать "Я несу гусеня" та "Аргентина манить негра". В останньому випадку не враховується буква "ь". Такі дрібні порушення дзеркальності допускаються, адже складання композицій — справа непроста.

Категорія: Цікава лінгвістика | Додав: Ivanna | Теги: Українська мова, цікаві факти
Переглядів: 6595 | Завантажень: 0 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 3.8/26
Всього коментарів: 1
avatar
1 Shlloma • 01:26, 12.03.2015
http://vk.com/ualikbez
В даній спільноті можна дізнатись багато нових слів. Збільшити свій лексичний запас, урізноманітнити свою мову загалом.
avatar
Додаткова інформація
друзі сайту

  • Інноваційна математика
Лічильники
контакти

ІВАНОВА АННА ВАСИЛІВНА
учитель української мови й літератури
Первомайської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5
Миколаївської області
Email: ivanna780@ukr.net